Diyaliz Merkezimiz ve Bizler


Yöneticimiz Ümran G.

Yönetim Kurulu Başkanı: Ümran Gündoğdu
Özel Ankara Umut Diyaliz Merkezi bir aile şirketidir.Merkezimiz üç kattan oluşmaktadır. Bodrum katta toplam 22 ton kapasiteli su depolarımız ,150 kw gücünde elektrik jeneratörümüz, malzeme depolarımız, personel dinlenme odamız ve su sistemimiz mevcuttur. Zemin katta ise 125 metre kare büyüklüğünde seans salonumuz, hepatit B salonumuz, hasta kabul salonumuz, sekreterlik, sorumlu doktor, acil ve sorumlu hemşire odalarımızın yanı sıra hasta soyunma odaları ve  4 hasta 2 personel olmak üzere toplam 6 adet tuvalet bulunmaktadır. 1.katta ise yine 125m2 lik bir diyaliz salonumuz,yönetim kurulu odası,hasta dinlenme salonu,mutfak ve 2 adet hasta tuvaletimiz mevcuttur.Bu haliyle merkezimiz Ankara'nın en büyük hemodiyaliz merkezlerinden biri olup,son model Braun marka Almanya patentli cihazlarımızla değerli hastalarıma hizmet vermekteyiz.

Dr.Doğan Galip YILDIZ

Merkezimizin Mesul Müdürü ve Sorumlu Hemodiyaliz Hekimi: Dr.Doğan Galip YILDIZ
01.05.1969 tarihinde Ardahan'da doğdu. İlk,orta ve lise tahsilini Ardahan'da tamamladıktan sonra,Üniversite eğitimini 1986-1993 tarihleri arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayıp 3 yıl süre ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Acil Hekimi olarak çalıştı. 1996-1997 tarihleri arasında Siirt'te askerlik görevini yaptıktan sonra aynı hastanede 3 yıl süre ile Acil Servis Sorumlu Hekimliği yapmıştır. 2000 yılında Trafik Hastanesi'nde Hemodiyaliz Sorumlu Hekimliği eğitimi aldıktan sonra 10 yıl süre ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Hemodiyaliz Sorumlu Hekim olarak görev yaptı. 2010-2012 tarihleri arasında Sincan Bayrak Aile Sağlığı Merkezi'nde Aile Hekimliği yaptıktan sonra Temmuz 2012 tarihi itibari ile devlet memurluğundan istifa ederek merkezimizde tam zamanlı Mesul Müdür ve Sorumlu Diyaliz Hekimi olarak göreve başlamıştır.Doktorumuz evli ve iki çocuk babasıdır.
Dr. Doğan Galip YILDIZ gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında Nefroloji ve Hemodiyaliz ile ilgili birçok bilimsel eğitim ve kongrelere katılmıştır.Setİfikaları Görmek İçİn tıklayınız

Uzm.Dr. Ebru DEMİR

Uzm.Dr. Ebru DEMİR
1973 yılında Polatlı'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Polatlı'da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.1996 yılında mezun olarak, mecburi hizmet kurasında Konya'nın İmrenler Kasabası'na tayin oldu. Bir yıllık görev süresi sonrasında, Polatlı'ya bağlı olan Temelli Beldesinde pratisyen hekim olarak bir yıl çalıştı. Daha sonra uzmanlık sınavını kazanarak, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iç Hastalıkları ihtisasına başladı. Dört yıllık ihtisas süresinin sonunda eş durumu ile yine aynı Hastanede iç Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaya devam etti. 2009 yılında yan dal sınavını kazanarak, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji ihtisasına başladı. Bir yıla yakın bir süre çalıştıktan sonra devlet memurluğundan istifa ederek, Sincan Lokman Hekim Hastanesi'nde iç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yaptı. Halen merkezimizde Hemodiyaliz Uzman Hekimi olarak çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Sorumlu hemşire Şengül Yıldız

Merkezimizin Başhemşiresi:

Yüksek Hem. Şengül Yıldız

Ardahan doğumludur.Atatürk Üniversitesi Sağlık Meslek Lisesi'ni başarıyla bitirdikten sonra Atatürk Üniversitei'nden Yüksek Hemşirelik Lisans mezunudur.Atatürk Üniversitesi Dahiliye kliniğinde 1 yıl çalıştıktan sonra yine Atatürk Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünün 3 yıl başhemşireliğini yapmıştır.Karabük Devlet Hastanesi 3 yıl dahiliye kliniğinde 3 yıl Karabük Sağlık Meslek Lisesi'nde Eğitim Hemşireliği yapmıştır.Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi'nde 17 yıl hemodiyaliz hemşireliği yapmıştır halen merkezimizin başhemşireliğini yürütmektedir.Ulusal Böbrek Hastalıkları Diyaliz ve Transplantasyon Hemşirelik kongrelerinde sözlü ve poster sunumları mevcuttur..

Aldığı Setİfikaları Görmek İçİn tıklayınız

  • Yardımcı Elemanlarımız

  • bizler

    Tecrübeli hemşire kadromuz, teknisyenimiz, yardımcı personelimiz ve şoförlerimizle size hizmet vermekten gurur duymaktayız.

Merkezimiz Hakkında

Diyaliz Merkezimiz Etimesgut ilçe sınırları içerisinde yer almakta olup konumu itibariyle Sincan, Etimesgut, Elvankent, Batıkent, Eryaman, Yenikent bölgelerinin kesişim noktasında konumlanmış olması dolayısıyla geniş bir bölgede, Diyaliz ve Böbrek hastalarına Diyaliz hizmeti vermektedir. Hastalarımız son model klimalı araçlarla evlerinden alınmakta, diyaliz bitiminde yine aynı araçlarla en kısa süre ve güzergâhtan evlerine bırakılmaktadır.

Vizyonumuz

Umut Diyaliz VizyonSağlığın herşeyden önce geldiğine inanan kurumumuz, eğitimli kadrosuyla hastalarına en iyi şekilde hizmet vermeyi hedeflemiştir. Daha sağlıklı bir yaşam için hastalanmadan önce de yararlanabileceğiniz merkezimize ait web sayfamız hizmetinizdedir.Her türlü soru,şikayet ve önerilerinizi iletişim sekmesini kullanarak bize aktarabilirsiniz.En kısa zamanda telefonla size dönüş yapılacaktır.

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz Konusunda ücretsiz danışmanlık
Diyaliz Merkezimiz sadece Ankara Elvankent'te olup başka yerlerde şubemiz yoktur.